![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13371038
*
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 18:16:23
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
-
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38
*
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.Läs mer om Dorothy de Bock Porter
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30 -
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32 -
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38